MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Každý kdo má másku se může připojit k průvodu masek 29. února 2020. Přijít si to vyzkoušet lze již tuto sobotu od 17:00 v hasičské zbrojnici. Čím více masek, tím lepší podívaná.
 

Lipnický hasičský ples 2020

     

Volné lístky budou i v den konání plesu. 
Místenky zkupujte v předprodeji, ještě je k dispozici pár míst.

Výroční valná hromada

V sobotu 14.12.2019 od 18:00 hodin

Vánoční jarmark na hradě Lipnice

V sobotu 7.12.2019 od 15:00 hodin

 

   V letošním roce bude poprvé tradiční vánoční jarmark pořádán na hradě. Kromě vánočních koled a písní v podání sboru Besharmonie, budou ke koupi výrobky žáků lipnické školy, proběhnou vánoční dílničky kde se můžete naučit vyrábět vánoční výzdobu a vše vyvrcholí živým betlémem. Pořádá Město Lipnice nad Sázavou ve spolupráci se základní školou. Občerstvení zajištěno.

www.hrad-lipnice.cz/cs/akce/49219-vanocni-jarmark

 

 

Pořadatelem je obec Lipnice nad Sázavou spolu s místními spolky a všemi občany.

 

Svatý Mikuláš, nebeští andělé i pekelní čerti

Tato trojice navštíví i váš domov. Stačí zavolat či napsat. Objednávky pro Lipnici nad Sázavou a velmi blízké okolí přijímáme z organizačních důvodů do 30. listopadu. Aktivity i strašení dle domluvy. 
 

Telefonní číslo: 

+420 721 689009

 

    E-mailová adresa: 

ivabruknarova@seznam.cz

 

Výročí požáru hradu Lipnice

      V letošním roce si připomeneme nepříjemné výročí. Je tomu 150 let od stražnéh požáru našeho hradu Lipnice. Připravenost obce na tuto událost nebyla příliš veliká a i proto, ale nejen proto, vznikl v obci požárnický odíl, dnes známý jako Sbor dobrovolných hasičů Lipnice nad Sázavou. 

 

Pro připomenutí této události bude na nádvoří hradu a okolí probíhat výstava a ukázka požární techniky. Budete moci vidět jak místní vybavení, tak techniku okolních obcí. A to nejen novodobou, ale především historickou.  Všichni jste srdečně zváni. 

 

 

"Vzpomínka na velký požár Lipnice v roce 1869 bude uctěna výstavou historické techniky hasičských sborů spřátelených obcí. Výstava bude zahájena na nádvoří lipnického hradu ve 14 hodin. Během výstavy budou předneseny autentické dobové vzpomínky na jednu z nejtragičtějších událostí v historii naší obce."

 

Pořadatelem je obec Lipnice nad Sázavou
spolu s SDH Lipnice nad Sázavou.

 

Soutěže SDH Lipnice nad Sázavou
pro rok 2019

      11. 5. Bezděkov M, D

        (M - 3. místo; D - 1. místo)

     18. 5. Babice D

        (D - 3. místo)

    8. 6. Světlá M, Ž, D (noční)

        (DB - 2. místo; DA - 3. místo; Ž - 4. místo; MA - 9. místo; MB - 13. místo)

    29. 6. Kaliště M, Ž, D 

        (Děti - 4.misto; muži - 7.misto)

    24. 8. Chotěboř M, Ž 

        (nezúčastnili jsme se)

    31. 8. Vadín M, Ž

        (M - 3. místo)

    7. 9. Víska 12 M, Ž, D

        (zrušeno z důvodu brigády)

________________________________________

Vánoční svátky bez požárů

 

V loňském roce vyjížděli hasiči v České republice k 60 požárům během štědrého dne. Dávejte na sebe i své okolí pozor během vánočních svátků a blížícíh se oslav konce letošního roku. Oslavujte svátku v klidu v rodinném oprostředí ale s nutnou opatrností. 
 
 
K nejčastějším příčinám požárů patří lidská nedbalost při kouření, používání otevřeného ohně, nesprávná obsluha přístrojů a zanedbání bezpečnostních předpisů.
 
Čemu se vyvarovat a na co si dát pozor? 
Adventní věnce

 

Adventní věnce plněné pilinami a bez nehořlavých podložek jsou určeny pouze k dekoraci a svíčky na nich bychom nikdy neměli zapalovat. Rizikové jsou i věnce, kde není dostatečně připevněný držák pod svíčku nebo je kolem svíčky příliš mnoho chvojí. Každý prodávaný výrobek by měl být opatřen návodem k použití, ve kterém se lze dozvědět, jak s předmětem bezpečně zacházet.

 

Svíčky a prskavky

 

Hořící svíčky a prskavky jsou otevřeným ohněm a proto bychom je v domácnosti nikdy neměli nechávat bez dozoru. Při odchodu z místnosti je nutné všechny řádně uhasit. Ve vzdálenosti 10 cm od plamene svíčky může být teplota až 200 °C, což stačí k zapálení papíru, plastu či textilií.  Hořící svíčku umísťujeme na stabilní nehořlavou podložku. Svíčka musí stát v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů (jako jsou záclony a potahy), nesmí se pokládat do průvanu nebo do polic ve skříňkách. Rizikovým faktorem jsou malé děti a zvířata, které mohou hořící svíčku převrhnout.

Prskavky používáme jen nad nehořlavým povrchem a při použití je držíme stranou od těla. Nikdy nevdechujeme kouř z prskavek, který je zdraví škodlivý. Před uložením do komunálního odpadu prskavky zchladíme, např. namočením do nádoby s vodou nebo zapíchnutím do sněhu.
 
Elektrické vánoční dekorace

 

Světelné řetězy a jiné elektrické vánoční dekorace nakupujeme v kamenných obchodech a kontrolujeme, zda byly certifikovány pro český trh. Vždy dodržujeme návod k použití. Důležité jsou informace: do jakého prostředí je výrobek určen, jak dlouho smí být v provozu (svítit) a jaký je jejich maximální příkon.
 
Pečení a vaření

 

Ani plamen plynového sporáku není možné nechat bez dozoru. Zejména při smažení dbáme zvýšené opatrnosti, aby nedošlo ke vznícení potravin na pánvi. Pokud se tak stane, nikdy nehasíme horký olej vodou! Doporučený postup je: vypnout přívod energie, zakrýt pánev poklicí či plechem a oheň bez přístupu vzduchu nechat uhasnout.
 
Vytápění

 

Mnoho požárů v domácnostech v zimním období vzniká kvůli neopatrnému zacházení s topidly a zanedbáním péče o komíny. K topení používáme výhradně topivo určené pro dané topidlo a oheň nikdy nezapalujeme pomocí vysoce hořlavých látek, např. benzinu.  V okolí topidla neumísťujeme hořlavé látky, jako je dřevo či papír. Popel ukládáme na bezpečné místo.
 
Zábavní pyrotechnika

 

Nakupujeme pouze zábavní pyrotechniku uváděnou legálně na český trh, která obsahuje návod výrobce k použití a certifikační značku. Doma zábavní pyrotechniku uložíme na suchém místě, ne v blízkosti krbu či jiného otevřeného ohně, kde by mohlo dojít k její iniciaci. S pyrotechnikou manipulujeme tak, abychom neohrozili život a majetek svůj ani nikoho jiného, nejlépe na volném prostranství minimálně 100 metrů od nejbližšího obydlí.

 

 
Obezřetné ale i přesto krásné vánoční svátky přeje SDH Lipnice nad Sázavou
 
 
Více informací o tématu ochrany  při Vánočních svátcích: 
https://www.hzscr.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-2018-prosinec-vanoce-bez-pozaru.aspx

Pálení podzimního listí

Počasí už dává najevo, že se blíží zima. I přesto jsou zahrady okupovány hromadami listí listnatých stromů a keřů. Pálením podzimního zahradního odpadu dochází každoročně ke vzniku požárů, působícíh četné újmy na zdraví a škody na majetku. Oheň se v otevřeném prostoru může velice snadno vymknout kontrole a způsobit závažné ekologické následky!

 
 
 
!! Nahlášením pálení se předejde zbytečnému výjezdu jednotek hasičů !

Požární hlásič...

Proplachování ucpaní kanalizace

07.06.2019 16:46
Hasiči jenom nehasí, ale častro jsou nedílnou součástí při...

Dohašení ohnišť

02.06.2019 16:58
Další požár beze škody. Avšak zcela zbytečný.  info...

Požár odpadu

23.05.2019 17:19
Prosím, neházejte nedopalky do koše!! Musíme potom k...

soutěž v Požárním sportu - Babice

18.05.2019 19:22
Dnes děti v Babicích vybojovaly krásné třetí...

soutěž v Požárním sportu - Bezděkov

11.05.2019 18:53
Dnes obsadili muži na okrskové soutěži v Bezděkově 3. a...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kalendář

Stáhněte si informace o soutěžích a akcích do svého kalendáře
(v mobilním 
telefonu nutná aplikace Kalendář Google).


Pálíte doma klestí, lístí, větve, trávu? Jedná se množství větší než malé? Ohlaště to!

 

paleni.izscr.cz