Výjezd

29.10.2012 10:53

 

Osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v noci z neděle na pondělí zasahovalo u rozsáhlého požáru truhlárny ve Světlé nad Sázavou. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 1,5 mil. Kč. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 01:25 hod. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Světlá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou a Havlíčkův Brod, které posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů ze Světlé nad Sázavou, Dolního Města, Habrů, Ledče nad Sázavou a Lipnice nad Sázavou.

V době vzniku požáru spali uvnitř objektu dva mladí lidé. Probudil je hluk a také ucítili kouř. Záhy zjistili, že je objekt v plamenech. Na nic proto nečekali a na místo okamžitě přivolali hasiče.

V době příjezdu prvních jednotek byl objekt truhlárny, který byl těsně před kolaudací, v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Jejich snahou bylo také zamezit rozšíření požáru na vedle stojící rodinný dům a zaparkovaný vůz.

Ještě před druhou hodinou ranní se jednotkám podařilo dostat plameny pod kontrolu. Rozšíření požáru hasiči zabránili. Počet zasahujících jednotek byl postupně redukován. Úplná likvidace požáru proběhla o půl šesté ráno.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Požárem vznikla majiteli škoda v předběžné výši 1.500.000 Kč.

Příčinou vzniku požáru se nyní na místě intenzivně zabývají naši vyšetřovatelé. V tuto chvíli pracují i s verzí, že požár mohl někdo úmyslně založit.

                                                                                                                                                                                                HZS kraje Vysočina