O pohár starosty obce - Česká Bělá

Na letošní poslední soutěž O pohár starosty České Bělé jsme jeli 25. září. Za sychravého počasí se utkalo 7 ženských a 15 mužských družstev. Konec sezóny se nám ale příliš nevydařil. Ženy byly pro cizí zásah do útoku diskvalifikovány.

Ždírec nad Doubravou

V sobotu 18. září se naše SDH zúčastnilo již IX. ročníku hasičského zápolení O putovní pohár IZS okresu Havlíčkův Brod a Pohár poslance Parlamentu ČR. Hosty byli i místopředseda poslanecké sněmovny Jan Kasal a ředitel HZS kraje Vysočina Drahoslav Ryba. Cílem soutěže bylo prověřit akceschopnost jednotlivých sborů. Proto se nesoutěžilo v klasickém požárním útoku.
Po startu se dva proudaři v holinkách tzv. prsačkách vrhli do rybníka. Zde naložili připravenou 60 kg figurínu (zraněného) do člunu a přepravili jej přes rybník na stanovené místo. Mezitím košař připevnil koš lanem, strojník nasál a ostatní pospojovali hadice okolo rybníka. Za rozdělovačem byl umístěn dřevěný tunel, kterým museli být oba útočné proudy protaženy. Poté proudaři nasadili proudnice, které si nesli s sebou a zasáhli terče. Tím končil soutěžní útok. Během tří minut bylo třeba uklidit všechno vybavení do auta. Jinak by jim byl překročený čas připočten k útoku.

Loučení s létem 2004 - Kejžlice

Hasičské Loučení s létem pořádali 28. srpna kolegové z Kejžlice. Přijeli družstva především z pelhřimovského okrsku, kde se soutěží zastaralým stylem zvaným Hrbač. Naši muži se proto v soutěžním útoku utkali pouze s Kejžlicí a ženy se předvedly mimo soutěž

O pohár starosty obce Květinov

Pátý ročník soutěže O pohár starosty obce Květinov, spojený s havlíčkobrodskou ligou v požárním sportu, se konal v sobotu 24. července. Na kvalitně upraveném cvičišti soupeřilo 20 družstev mužů a 6 družstev žen. Lipnickým hasičům bohužel nevyšlo sání a umístili se na 18. místě (37:73). Hasičky lehce zaváhaly u mašiny a obsadily 4. místo (34:20). Prvenství mezi muži patřilo hostícímu Květinovu (18:63). Mezi ženami si nejlépe vedly dívky z Nové Vsi u Světlé (23:69). Každé družstvo převzalo kromě diplomu také věcný dar věnovaný sponzory soutěže.

Noční soutěž - Habry

9. července se v Habrech konala tradiční noční hasičská soutěž, která přilákala 50 družstev z blízkého i vzdáleného okolí. Našim ženám se útok podařil a v konkurenci 13 družstev dosáhly časem 33:14 na krásné 6. místo. Pořadí: 1. Kojetín (25:15), 2. Nová Ves u Chotěboře (26:26), 3. Nová Ves u Světlé (28:04), 4. Sobiňov I. (28:73), 5. Kámen (29:95)
Muži startovali 2 hodiny po půlnoci. Útok se jim povedl a zařadili se na 23. místo (38:61). Nejlepší útok předvedlo družstvo z Květinova (19:48), druhá příčka patřila České Bělé I. (20:82), třetí Podmoklany I. (21:17).
Neobsadili jsme pohárová místa, ale přesto se nám kouzelná atmosféra noční soutěže líbila.

115. let založení SDH v Dolním Městě

Na 3. července jsme byli pozváni do Dolního Města. Jednalo se o sousedské klání k 115. výročí založení tamějšího hasičského sboru. Měli jsme radost z velmi podařeného útoku mužů s časem 30,5 s. Ženám se útok příliš nevydařil, po krátkém zaváhání s košem úspěšně nasály. Bohužel mašinka odmítla poslušnost, zastavila se a musela se znovu nastartovat. Přesto děvčata porazila mužstvo z Dolního Města "B".

Poř. Družstvo Čas
1 SDH Lipnice nad Sázavou 31:50
2 SDH Dolní Město A 40:10
3 SDH Lipnice nad Sázavou-ženy 60:00
4 SDH Dolní Město B 62:00

O pohár starosty obce Věž

24. června 2004 jsme vyrazili na soutěž do Věže. Z 18 družstev skončili muži za mohutného povzbuzování dívek na 6. místě (32:07) za Novou Vsí u Světlé (23:14), Strmilovem (25:79), Lípou (27:86), Dobrohostovem (28:11) a Věží "A" (28:83). Vzhledem k tomu, že první čtyři posty obsadila ligová družstva, jedná se o výborný výsledek. V soutěži žen se děvčatům podařilo pěkné sání. V závěru útoku je ale překvapily vyrážecí terče a skončily na třetím místě s časem 43:51 . První byly ženy z Nové Vsi (31:58), druhé z Věže (33:56). Po skončení soutěže neunikli noví členové "hasičskému křtu" a byli hozeni do kádě s vodou. Naštěstí svítilo sluníčko, a tak byla koupel příjemným osvěžením.

Okrsková soutěž - Lipnice

Na 29. května 2004 jsme na fotbalovém hřišti v Lipnici připravili okrskovou hasičskou soutěž. Zavítala k nám družstva z Krásné Hory, Věže, Bezděkova, Broumovy Lhoty, Skály, a poprvé se také představilo lipnické družstvo žen. Nejlepšího času v požárním útoku dosáhl tým z Věže "B" (28:30) a získal putovní pohár. Druhá byla Lipnice (41:62), třetí skončila Věž "A" (42:90). Ženy měly stejný čas jako Skála (50:00) a obsadily by tak 5. místo mezi muži.
Poté následoval běh na 100 m. Soutěžící museli překonat 2 m bariéru, přeběhnout kladinu, zapojit hadice a co nejrychleji dosáhnout cíle. Z 12 borců byl nejlepší Lukáš Adamec z Věže, druhé místo obsadil domácí Vít Kubát.

1 SDH Věž B 28:30
2 SDH Lipnice nad Sázavou 41:62
3 SDH Věž A 42:90
4 SDH Krásná Hora A 49:00
5 SDH Skála 50:00
6 SDH Bezděkov 50:37
7 SDH Broumova Lhota 50:81
8 SDH Krásná Hora B 52:03